Кухня

Ну дуже смачно – це про мексиканську солодку випічку

Важко уявити Мехіко, столицю Мексики, без його солодощів. За деякими підрахунками існує понад тисячу різновидів мексиканського солодкого хлібу, який місцеві називають pan dulces. Разом кількість хлібопекарень (panaderías), кондитерських (pastelerías) та цукерень (dulcerías) перевищує кількість автозаправок та продуктових магазинів у місті. Мексиканці приходять до своїх улюблених пекарень на сніданок, під час la merienda (перекус в середині дня), на кава-брейки, купують солодощі на святкування та національні чи релігійні свята.  

Ми склали невеличкий путівник з найпопулярнішої випічки, яку можна зустріти в Мехіко. Від популярної булочки «конча» та її численних варіацій до солодкої випічки, приготованої з салом, кукурудзяним борошном та пілонсільо – різновидом нерафінованого тростинного цукру, який продають у формі брикетів розміром з цеглину.

«Конча» – найпопулярніший pan dulces у Мексиці. Це солодка булочка, покрита хрусткою присипкою з цукру, масла і борошна. Традиційно вона може бути ванільною або шоколадною. Свою назву булочка отримала завдяки тому, що вигляд нагадує мушлю. «Кончу» та її двоюрідних братів іноді розрізають і наповнюють збитими вершками або заварним кремом.
«Чіландріна» – схожа на «кончу», але присипка повністю зроблена із затверділого коричневого цукру. Назва буквально означає «дрібничка».
«Чорреада» – булочка «конча», проте зі скоринкою із пілонсільо, нерафінованого тростинного цукру, замість стандартного міксу з цукру масла і борошна.
El Volcán – солодка булочка, присипана білим цукром зверху, яка після запікання нагадує вивержений вулкан.
«Ліма» – випічка у формі булочки «конча», проте з маленьким круглим виступом зверху в центрі, завдяки чому вона нагадує половинку лимону. Для смаку та аромату до присипки «ліми» додають лимонну цедру.
Невадо – булочка «конча» із дуже солодкою присипкою, і вона робиться таким чином, щоб нагадувати засніжену вершину гори.
«Новія» – назва означає "подруга". Це «конча», де верхівка булочки зроблена так, що імітує шари об’ємної жіночої спідниці.
«Нубе» – ванільна «конча», яку щедро посипають білим цукром перед випіканням, так що коли її дістають із духовки, вона нагадує хмару.
«Перла» – «конча», яку випікають без традиційної присипки, а вже після покривають шаром вершкового масла та білого цукру.
«Сардженто» – виготовлена з тих самих інгредієнтів, що і класична «конча», проте у цьому варіанті тісто для солодкої булочки формується в прямокутник, щоб нагадувати погони сержанта.
«Пуеркіто» – цей солодкий хліб, також відомий як «кочініто», випікається у формі свинки і, як правило, готується з використанням сала замість масла.
«Альмохада» – випічка із листкового тіста, назва означає «подушка». Зазвичай це прямокутна булочка, яку посипають цукром перед випіканням.
«Куернос» – випічка у формі рогалика, наповнена заварним кремом.
«Елотіто» – солодка випічка у формі стебла кукурудзи, виготовлена з кукурудзяного тіста.

Солодкий хліб на свята та урочистості
Pan de Muerto, відомий як "хліб мертвих", випікається для особливих випадків, наприклад на День мертвих. Pan de Muerto зазвичай круглий, посипаний цукром, зі смужками тіста, що нагадують за формою кістки, і прикрашають його зверху. У День мертвих люди створюють вівтарі на честь померлих родичів, які прикрашають черепами з цукру, вербеною, улюбленими напоями та стравами померлих. 

Rosca de Reyes – «торт королів», який купують у пекарнях на початку року, що символізує кінець різдвяних та новорічних свят. Традиційно десерт їдять у родинному колі шостого січня. Це кільцеподібна випічка, схожа на торт, прикрашена різнокольоровою глазур’ю, цукром та цукатами, випечена з крихітною пластиковою лялькою всередині, яка символізує немовля Ісуса. Той, хто знайде її, зобов'язаний влаштувати вечірку другого лютого та пригостити гостей тамале та гарячим шоколадом.