МЕХІКО-СІТІ

Де скуштувати найкращі тако у Мехіко

Такерія El Huequito

Сюди приходять за найсмачнішими у Мехіко тако «аль пастор». Це мексиканська інтерпретація шаурми, але зі свининою замість баранини, тортильєю замість лаваша. Кожен мешканець Мехіко вам скаже, що не варто залишати місто, не з’ївши принаймні три тако "аль пастор" у El Huequito. І обов’язково додати зверху зелену сальсу!
У місті є кілька такерій El Huequito, але найперша і найкраща знаходиться біля ринку Сан-Хуан в історичному центрі Мехіко, де раніше побували Юлія Аврора та Марко. Знавці стверджують, що єдиний і правильний спосіб їсти тако – стоячи. «Ми, трохи втомлені після ринку Сан Хуан, сіли в залі, але зазвичай усі їдять тако на вулиці», - розповіли Марко та Юлія Аврора.
Тако «аль пастор» – культове для Мехіко. Жартома кажуть, що якщо у міста був би свій прапор, на ньому зобразили б саме цю страву.
Культове тако "аль пастор"
Тако «аль пастор», тобто, тако по-вівчарськи, родом із Османської імперії, як ліванська шаурма, грецький гірос або турецький донер-кебаб. Коли ліванські емігранти прибули до Мексики, вони осіли в Пуебло. Там вони почали готувати близькосхідні тако із пшеничної тортильї, соусу чипотле із чилі та свинини.
Для приготування тако «аль пастор» на вертелі обсмажують свинячу корейку – асорті із великих і маленьких шматочків. М’ясо нанизують особливим способом, чергуючи тонкі та товсті шматки, щоб отримати величезний м’ясний конус, який буде рівномірно обсмажуватися на вогні. Саме так колись готували м’ясо вівчарі. 
Перед приготуванням м’ясо маринують у гострому соусі, який надає особливого смаку, аромату та кольору. Рецепти маринадів різняться, але у складі обов’язково мають бути перець чилі, оцет та спеції. Іноді додають апельсиновий сік, корицю або насіння. У кожної такерії чи ресторану є свій власний секрет, який зберігається від сторонніх.
Секрет тако «аль пастор» також у подачі. М’ясо нарізають якомога тонше і кладуть у невеличку тортилью, діаметром 10 сантиметрів. Начинку доповнюють ананасом, цибулею, кінзою та соусом. І найголовніше – тако «аль пастор» має бути дуже-дуже гарячим. Саме такі подають в El Huequito.

Такерія Los Cocuyos

Фото: Chris Yu/tripifyapp.com

Цей кіоск майже 50 років є домом для гігантського казана з м’ясом, що повільно тушиться і стає начинкою для унікальних та дуже смачних тако.
Los Cocuyos - маленька такерія у історичному центрі Мехіко. Але вам не треба дуже роздивлятися, щоб знайти це місце, вам допоможе ніс, який обов’язково вловить аромат, який відчувається на вулиці.
«До пандемії Los Cocuyos працювала цілодобово, тут стояли величезні черги, - розказують Марко та Юлія Аврора. – Зараз розклад змінився, через пандемію вночі точка закрита, як і всі заклади. Але людей біля ​​цього крихітного кіоску повно. Готують тут нетрадиційні частини – щоки, язик, мозок, шлунок та інші частини, які так цінують гурманами. Знаючи, що прийдемо сюди ще не раз, ми кайфонули від тако з язиком. Йти не хотілося, а хотілося заворожено спостерігати, як швидко і злагоджено працюють люди, приймають замовлення, рахують, видають, посміхаються. Чудове місце!»
Особливою популярністю в Los Cocuyos  користуються також тако «суадеро» з грудинкою. Але для тих, хто хоче спробувати щось більш унікальне, кіоск пропонує безліч начинок, яких ви не знайдете в жодному іншому місці . Від тако «десесос» з мозком кремоподібної консистенції, до тако «ожо» з нарізаними кубиками очними яблуками. Інші варіанти включають тако «де кабеза» зі скибочками яловичої щоки або інших частин обличчя, тако «лангуа» з язиком, тако «лонганіза» з ковбасою.