Кухня

Гарячий шоколад – справжній мексиканець, що підкорив світ

Фото: Tijana Drndarski/unsplash
Зараз для наc гарячий шоколад – це напій, який прекрасно зігріває взимку, особливо після активної прогулянки. Або ж дарує чудовий настрій та задоволення в будь-яку пору року. Але гарячий шоколад пройшов довгий шлях від Мексики до Європи, від холодного та гострого напою до теплого і солодкого.


Ще в 500 р. до н. е. індіанці мая вживали шоколадний напій, виготовлений з подрібненого насіння какао, змішаного з водою, кукурудзяною крупою, перцем чилі, а також іншими інгредієнтами. Вони змішували напій, переливаючи його туди-сюди з чашки в горщик, поки не виникне густа піна. Хоча напій був доступний для усіх, лише заможні люди пили його зі спеціальних великих посудин з носиками, які згодом ховали разом із ними.


Дуже нескоро шоколадний напій добрався до Європи. На початку 1500-х років конкістадор, першовідкривач і завойовник Мексики Ернан Кортес почав завозити ваніль і шоколад до Європи. Він привіз какао-боби та все необхідне для приготування шоколадного напою до Іспанії. Хоча напій все ще залишався холодним і гірким, він став популярним і був прийнятий оточенням короля Карла V, а також іспанським вищим класом. Згодом в Іспанії напій стали подавати гарячим, підсолодженим і без перцю чилі. Іспанці дуже захищали свій чудовий новий напій, і минуло понад сто років, перш ніж він почав набирати популярності по всій Європі.


Коли напій нарешті потрапив до Лондону в 1700-х роках, шоколадні будинки, подібні до сучасних кав'ярень, стали популярними та дуже модними, хоча шоколад був дорогим. Наприкінці XVIIIстоліття президент Королівського медичного коледжу Ганс Слоун привіз із Ямайки рецепт, у якому шоколад змішували з молоком, що робило напій більш приємним на його думку. Інші з ним погодились, і англійці почали додавати у гарячий шоколад молоко замість води, і пили його після обіду.


Зараз чи не кожна країна має свою версію гарячого шоколаду. Проте справжній і автентичний напій можна скуштувати лише в Мексиці. Він огортає своїми пряними обіймами і втішає, як і має робити гарячий шоколад, але він також несподівано освіжає. До напою обов’язково кладуть мексиканську корицю і дуже часто – перець чилі, щоб додати фірмової гостроти.


Найчастіше гарячий шоколад готують зі спеціального «столового шоколаду» chocolate de mesa, який продається у формі круглих таблеток у звичайних продуктових магазинах, супермаркетах або на ринках. Він більш пряний та солодший ніж той шоколад, до якого ми звикли. Ці таблетки містять какао-пасту, багато цукру та корицю, через це він має менш однорідну структуру. Тому найчастіше його не їдять у чистому вигляді, а використовують для приготування напоїв та соусів. 


Люди в Мексиці часто п’ють гарячий шоколад на сніданок або пізню вечерю в будь-який день тижня, а також на Різдво та на особливі свята, наприклад, День мертвих. Мексиканський гарячий шоколад часто подають зі смачним солодким хлібом pan dulces, варіантів якого є безліч.